You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Elementy terapii
czaszkowo-krzyżowej

Terapia czaszkowo-krzyżowa to delikatny dotyk, który odpowiednio zastosowany pozwala na zrównoważenie nieprawidłowych napięć zapisanych w ciele przynosząc ulgę i przywracając ciało do równowagi. Jest to holistyczny system terapeutyczny, zapoczątkowana w latach siedemdziesiątych przez osteopatę amerykańskiego, Garnera Sutherland, i rozwinięta przez Franklyna Sills.

Zgodnie z założeniami na których opiera się terapia, w ciągu życia, na skutek rozmaitych czynników, w organizmie kształtują się różnorodne napięcia uniemożliwiające jego prawidłowe funkcjonowanie. Symptomy oraz przyczyny owych napięć mogą być zarówno fizyczne jak i psychiczne.

Terapia czaszkowo-krzyżowa poprzez zastosowanie przez terapeutę delikatnego dotyku, prowadzi do przywrócenia równowagi w ciele, rozluźniając napięcia zapisane w szkielecie, mięśniach, stawach i powięziach równocześnie polepszając funkcjonowanie centralnego układu nerwowego.


Czego się spodziewać?

W mojej praktyce, stosuję terapię czaszkowo-krzyżową jako dodatek w celu usunięcia z organizmu pozostałości po traumatycznych i bolesnych przeżyciach.

Klienci często odczuwają uczucie głębokiej relaksacji podczas oraz po sesji.

Terapia czaszkowo-krzyżowa